EPDM Rubber Sheet 6mm in Kenya, Uganda and Tanzania
| Specification | Details |
|---|---|
| Product Name | EPDM Rubber Sheet 6mm |
| Synonyms | EPDM Sheet, Rubber Sheet, Synthetic Rubber Sheet |
| Material | EPDM synthetic rubber |
| Thickness | 6mm |
| Width | Standard 1 m (custom on request) |
| Length | Custom cut |
| Color | Black |
| Applications | Gaskets, sealing, insulation, roofing, automotive |
| Features | Flexible, durable, UV and weather-resistant |

