Stainless Steel Sheets Grade 304 40mm in Kenya and East Africa
| Specification | Details |
|---|---|
| Product Name | Stainless Steel Sheets Grade 304 40mm |
| Synonyms | SS 304 Plate 40mm, Stainless Steel Plate |
| Product Type | Metal plate |
| Material | Stainless steel |
| Grade | 304 |
| Thickness | 40 mm |
| Applications | Heavy fabrication, structural, industrial use |

