Gas/Liquid Expansion Thermometer 150mm in Kenya & East Africa
| Specification | Details |
|---|---|
| Product Name | Gas/Liquid Expansion Thermometer GET/LET 150mm |
| Product Type | Industrial Thermometer |
| Dial Size | 150 mm |
| Stem Diameter | 6 mm / 8 mm / 10 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Connection | Bottom / Back Mount |
| Function | Temperature Measurement |
| Application | Industrial, HVAC, and Mechanical |
| Formability | Fixed Installation |

